Pokonujemy Strażak Mokrzyska!

W VII kolejce Pagen Gnojnik podejmował u siebie zespół Strażaka Mokrzyska. Do tej kolejki spotkań, ekipa Marcina Manelskiego jeszcze nie przegrała w tym sezonie. Pagen jako pierwszy przerwał tą passę i pokonał Strażaka 2:1! Mecz od pierwszej do ostatniej minuty, był dla naszych zawodników bardzo trudny. Goście grali dobrze w środku pola, a akcję napędzali szybcy skrzydłowi. Byli również dobrze przygotowani fizycznie, wiec od początku widzieliśmy dużo walki na boisku. Pierwsze 20' minut spotkania było dość wyrównane. Pierwszą dogodną sytuacje miał Krzyszkowski, lecz jego strzał minimalnie minął słupek. Później groźne akcje przeprowadzali goście. Po jednej z nich zawodnik Strażaka trafił w słupek, a w drugiej fenomenalnie interweniował nasz bramkarz Lis. Niestety w 36' minucie po błędzie w ustawieniu tracimy bramkę. Tuż przed samą przerwą, w wyniku zderzenia głowami naszego obrońcy z zawodnikiem gości. Potrzebna była karetka. W zderzeniu bardziej ucierpiał zawodnik Mokrzysk i został on przetransportowany do szpitala. Z naszych informacji wynika, że nic poważnego się nie stało. A zawodnik ma jedynie kilka szwów na głowie. Oczywiście życzymy zdrowia i szybkiego powrotu na boisko!

Druga połowa lepiej zaczęła się dla Pagenu, to oni mieli więcej sytuacji do strzelenia bramki. W 65'minucie dopięli swego i za sprawą kapitana - Łukasza Hajdugi było 1:1. Pagen napierał i ciągle atakował co zaowocowało kolejnymi sytuacjami bramkowymi. Po ładnej akcji, do siatki trafił Hajduga. Lecz sędzia dopatrzył się spalonego. W 79' minucie już nie było wątpliwości. Ponownie Łukasz, i ponownie z głowy zdobywa swoją drugą i jak się później okazało, zwycięską bramkę! Było to ostatnie spotkanie w tej rundzie na naszym boisku. Na wszystkie mecze Pagenu zapraszamy na wyjazdy. Do zakończenia rundy zostało 6 kolejek.

Zdjęcia z tego meczu znajdziecie na stronie Facebook.

Skład Pagenu.
Lis - Stelmach(85'Jurkiewicz), Krzyszkowski, Wąs, Kopeć, Zapiór, Konstanty(67'Górak), Ulas, Rubin, Gemza, Hajduga[c](89'Sacha)
Skład Strażaka.
Pacura - Jaworski, Król, Roczniak, Broszkiewicz, Wiśniowski, Woda(82'Brzózka), Gurgul, Moneta(44'Dziedzic), Kołodziej(80'Chruściel), Grochola [c](70'Kowalczyk)
Żółte kartki:
Zapiór, Hajduga, Jurkiewicz
Sędzia:Łukasz Węglarz Brzesko
Widzów:100
Bramki:
0:1 Kacper Jaworski (36'min.)
Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne. Piłkę dotyka Jaworski, a ta ląduje w siatce.
1:1 Łukasz Hajduga (65'min.)
Dośrodkowanie z rzutu wolnego Ulasa. Piłka trafia na głowę Hajdugi, a ten umieszczą ją w bramce!
2:1 Łukasz Hajduga (79'min.)
Indywidualną akcją popisał się Rubin, który dośrodkowuje w pole karne. Tam znajdował się Hajduga i ponownie strzałem głową zdobywa bramkę!