Pagen II Gnojnik wygrywa 3:0!

Kolejne zwycięstwo odniosła nasza B klasa. Drugi zespół Pagenu w niedzielne popołudnie podejmował u siebie ekipę Błękitnych Przyborów. Faworytem spotkania byli Gnojniczanie, którzy w tym sezonie zanotowali  dwie porażki, zwyciężyli wysoko z Temidą, oraz zremisowali tydzień temu z zespołem Pogoni Biadoliny Radłowskie. Goście z Przyborowia w obecnym sezonie nie radzą sobie najlepiej. Do tej pory nie uzbierali ani jednego punktu.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, lecz ataki naszych zawodników były mało odważne i skuteczne. W pierwszej odsłonie meczu wynik mógł otworzyć Damian Sikora, który znalazł się "sam na sam" z bramkarzem. Jednak lepszy okazał się golkiper gości.

Aktywny w tym meczu był również Marcin Misina, który często atakował prawą stroną boiska. Bliski zdobycia bramki z rzutu wolnego był również Arkadiusz Nowak. Lecz Pamuła pewnie interweniował. Z pewnością był to jeden z lepszych zawodników Błękitnych.

Druga połowa wyglądała zdecydowanie lepiej. Niedługo po gwizdku rozpoczynającego drugą część spotkania, Pagen II Gnojnik objął prowadzenie. Co ułatwiło w późniejszej fazie gry, rozgrywanie ataków i kontrolowanie meczu. W 63' minucie drugą bramkę dla gospodarzy strzelił Marcin Misina. Gościom ewidentnie podcięło to skrzydła, a naszym zawodnikom ułatwiło drogę do bramki. Lecz Ci nie umieli wykończyć akcji... Przyjezdni grając "gołą" jedenastką opadli z sił, a świeżości w grze Pagenu dali zmiennicy. Jednym z nich był Marek Wąs (najstarszy zawodnik na boisku). Który ustalił wynik meczu na 3:0. Wynik mógł być jeszcze wyższy. Inni zmiennicy, a mowa tu o Piekarzu i Migrale znaleźli się po dwa razy w 100% sytuacjach! Niestety zabrakło im zimnej krwi...

Skład Pagenu.

Kwaśny - W. Górak[c], Wrona (75' Migrała), Jurkiewicz, Sacha, Cichostępski (65'Piekarz), Misina (68' Klęk), Sikora (55' Wąs), Nowak, Jewuła, J.Stelmach (60' Obłąk)

Skład Błękitnych.

Pamuła - Cebula, Faron, Paździora, Zdechlik, Białek, Dziedzic, Żurek, Pajor, Kądziołka, Rachwał [c]

Żółta kartka: Białek

Widzów: 50

Sędzia: Fabian Szylar Brzesko

Zdjęcia z tego meczu znajdują się na Facebook'u

Bramki:

1:0 - Norbert Jurkiewicz (50'minuta)

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Misiny, bramkę zdobywa Jurkiewicz.

2:0 - Marcin Misina (63'minuta)

Za asystę odgrywa się Jurkiewicz, tym razem on dośrodkowuje. A Misina przyjmuje piłkę, obraca się w kierunku bramki i pokonuje bramkarza.

3:0 - Marek Wąs (71'minuta)

Prostopadłe podanie Sachy na róg pola karnego, do środka schodzi Wąs i zdobywa bramkę.