MAMY TO!

MAMY TO!

Pełna emocji przygoda z Pucharem Polski trwa nadal! Po wyrównanym meczu z Rylovią Rylowa (1-1) to seria rzutów karnych zdecydowała o wygranej Pagenu.

Niestety w trakcie meczu nie udało się rozstrzygnąć losów spotkania. Choć były ku temu znakomite okazje. Pierwsze minuty zdecydowanie należały do gospodarzy. Dłużej utrzymywali się przy piłce,starając się grać przede wszystkim skrzydłami. Lecz nie mieli tak klarownych sytuacji by objąć prowadzenie. Pagen stworzył zagrożenie po kwadransie gry, gdy popularny „Siara” strzałem z ostrego kąta próbował zaskoczyć golkipera. Gnojniczanie nie zwalniali tempa. Wynik meczu mógł otworzyć Krystian Orłowski, lecz młody zawodnik przegrał starcie „sam na sam”z doświadczonym bramkarzem gospodarzy. Próba dobicia piłki przez Arka Gemze, skończyła się strzałem tuż obok bramki. W 35' minucie kibice zgromadzeni na trybunach w końcu doczekali się bramki! Po znakomitej indywidualnej akcji, ominięciu jednego obrońcy i strzałem w krótki róg bramkarz został pokonany! Strzelającym był Arkadiusz Gemza, asystę zanotował Damian Sacha. Prowadzenie Pagenu utrzymało się do 61’ minuty. Błędne decyzje podczas rozegrania piłki z tyłu spowodowały to, że zawodnicy Rylowej przejęli piłkę i szybko znaleźli się w naszym polu karnym. Po nieczystym zagraniu naszego zawodnika (Dominika Zapióra) sędzia bez wahania odgwizduje ewidentny faul, pokazując na „wapno”. Do piłki podchodzi Piotr Stawarz i w 61' minucie pewnym strzałem doprowadza do remisu.

Po karnych 1-3.

Mecz do ostatnich minut był zacięty. Ale zakończył się remisem. A o awansie do kolejnej rundy już po raz drugi zadecydowały karne. Ale nawet w tak niepewnych sytuacjach nasza drużyna nie zawiodła! Podczas tego spotkania bez wątpienia bohaterem został nasz bramkarz – Mariusz Konstanty broniąc trzy jedenastki. Karnego spudłował Tomasz Górak, jego strzał wylądował na poprzeczce. Natomiast pewniakami okazali się: Jarosław Ulas, Arkadiusz Gemza oraz Adrian Babraj.